RADY BLUDNÉ

Ak si ešte neblúdil, tak ťa to ešte len čaká.

Rada blúdiacim vo dne č. 1

Ak náhodou v horách zablúdiš, orientuj sa podľa machu, ktorý rastie všade dookola na stromoch, prípadne všade, okrem severu, pričom tento mach ukazuje sever. Ak sa machový strom hýbe nie je to strom, ale zarastený turista. Blondínky potom môžu aplikovať svoje vedomosti o hľadaní severu podľa hustoty porastu.

Rada blúdiacim vo dne č. 2

  1. Musíš mať u seba mobil.

  2. Musíš mať funkčný mobil.

  3. Musíš mať zapnutý mobil.

  4. Nesmieš byť hluchý.

  5. Volanie - odkazová služba: Pri zablúdení v lese volajte bludičky na č. 000 000BLU, ktoré majú v blúdení niekoľkostoročnú prax. Ak si chcete vypočuť radu po slovensky volte č. 1, iná možnosť nie je. Po zvolení č. 1, ak chcete kurzové správy volte č. 1, ak chcete radu, ako nezablúdiť volte č. 2. Ak chcete vedieť, kde je najbližšie WC volte 00. Po zvolení dvojky, ak chcete vedieť kde je sever zvolte 1, ak nechcete zvolte 2. Ak chcete vedieť, čo dávajú večer v televízii volte 3. Po zvolení č. 1 nevoľte č. 1 - nie je. Volte č. 4, kde sa dozviete, ako z lesa von, potom volte č. 3 dozviete sa o svojej šanci prežiť. A ak chcete vedieť, čo ste mali vedieť skôr, aby ste nezablúdili v lese volte č. 4. Ak chcete vedieť, kde predávajú kompasy volte č. 5. Ak chcete vedieť niečo o životných poistkách voľte č 6. Pohrebný ústav má č. 7. Ak ste medzitým vybili batériu, zvolte zdravý rozum.

Rada blúdiacim v noci č. 1

Ak blúdiš v noci prírodou a zbadáš dve svetielka - stretol si sa s mačkovitou šelmou. Ak zbadáš dve veľké svetlá - stretol si na ceste posledný krát kamión.

Rada blúdiacim v noci č. 2

Ak blúdiš v zamračenom počasí alebo hustým lesom, spomeň si na poučku o severke na jasnej nočnej oblohe.

Rada blúdiacim za ranného svitu či večerného súmraku

Počkaj na svitanie, alebo na noc a riaď sa podľa pokynov pre blúdenie vo dne alebo v noci.

Rada neblúdiacim

Ak si doteraz nezablúdil, neriadil si sa našimi radami ako nezablúdiť.

Rada blúdiacim na krasovej planine

Hľadaj potok, ktorého smer toku ťa dovedie do civilizácie. Možno sa niektorí tvoji dediči potešia, ale len v prípade tvojej drahej životnej poistky.

Rada všeobecná

Neblúď! Kto ťa má potom hľadať.

 

Aktualizované